Friday, April 25, 2008

FASÜLYE TATLISI

Kuru fasulyenin en tatlı hali..

Kurufasulyeyi bir de böyle deneyin…Klasik tatlardan sıkılanlar için denenmiş bir öneri. Yediğinizde fasulye tadını farkedemeyeceksiniz bile.

Kuru fasulyeyi birde böyle deneyin! Klasik tatlardan sıkılanlar için alternatif bir öneri. Kurufasulye tatlısı… Eğer içeriğini bilmezseniz tadından kesinlikle kuru fasulye olduğunu anlayamayacaksınız…Hazırlanması son derece kolay ,doyurucu ve orijinal bir tatlı. Yiyecek olanlara bir de önerimiz var; bir porsiyondan fazla tüketilmesi bağırsak problemlerine yol açabilir…

MALZEMELER:

2 Subardağı iyice haşlanmış kurufasulye
1 Subardağı pudra şekeri
1 Paket vanilya
1 Adet muz

ÜZERİ İÇİN:

Yarım kibrit kutusu büyüklüğünde tereyağı
2 Yemek kaşığı pudra şekeri
2 Yemek kaşığı kakao
1 Yumurta akıHAZIRLANIŞI:

İyice haşlanmış kurufasulyeyi ve pudra şekerini blendır’dan geçirin. Ardından muz ve vanilyayı ilave edip püre haline gelinceye kadar ezin. Hazırlanan karışımı çok küçük servis kaselerine paylaştırın.(Özellikle küçük kaseler kullanmanızı öneririz,büyük kaselerde hem tüketimi zor,hem de ağır olabilir.) Buzdolabında yaklaşık 1 saat kadar soğuması için bekletin.

SOS İÇİN:
Tereyağını küçük bir sos tenceresine alıp eritin. Ardından pudra şekeri ve kakaoyu ekleyip iyice karıştırın. En son yumurta akını ilave edip, hızlıca karıştırıp ocağın altını kapatın. Sos Soğumadan tatlıların üzerine paylaştırıp,fıstık veya hindistan cevizi ile süsleyip soğuk olarak servis yapın.
Afiyet olsun.

Hazırlayan: Sidelya Nur Haber7

No comments: