Sunday, April 13, 2008

Sigarayı bırakana 8 bin YTL

Sigarayı bırakana 8 bin YTL

Kampanyayı Sağlık Bakanlığı düzenliyor. Sigarayı bırakan kişi 8 bin YTL kazanacak. Katılma şartları ve koşulları ise şöyle;

Sağlık Bakanlığı, tütünle mücadele kapsamında sigarayı bırakma kampanyası düzenliyor. 'Bırak kazan' kampanyasında 4 hafta boyunca sigara içmeyenler arasından yapılacak çekilişle bir kişi 8 bin YTL kazanacak. Katılabilmek için en az bir yıl sigara içmiş olmak gerekiyor. Son başvuru tarihi ise 30 Nisan.

Türkiye’de yaklaşık 17 milyon kişi sigara içiyor ve her yıl 100 bin kişi sigaraya bağlı nedenlerle yaşamını yitiriyor.

BIRAK KAZAN

İşte bu kapsamda Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği ve iki yılda bir gerçekleşen ödüllü "bırak kazan" kampanyasının amacı bir bırakma günü belirleyerek sigarayı bırakma fikrini oluşturmak, bırakmak isteyenleri harekete geçirerek yardımcı olmak, sigaranın zararları ve sağlıklı yaşam konusundaki genel bilinçlenmeye katkı sağlamak.

KAMPANYAYA KATILMA ŞARTLARI

Sigarayı bırakma konusunda etkin yöntemlerden biri olarak gösterilen 'bırak-kazan' kampanyası bu yıl 1- 28 Mayıs tarihleri arasında düzenleniyor. Kampanyaya en az bir yıldır sigara içen ve 18 yaşını doldurmuş herkes katılabilecek. Kampanyaya katılanlar başvuru formlarını 30 Nisan’a kadar başvuru yerleri olarak belirtilen İl Sağlık Müdürlüklerine, Sağlık Grup Başkanlıklarına, Toplum Sağlığı Merkezlerine, Devlet Hastanelerine, Sağlık Ocaklarına, Aile Sağlığı Merkezlerine ve Sağlık Evlerine teslim edebilecekler.

4 HAFTA BOYUNCA SİGARA İÇMEYEN KAZANABİLECEK

Katılımcıların, 1–28 Mayıs tarihleri arasında 4 hafta süre ile sigara içmemeleri gerekiyor.

Daha sonra Noter huzurunda gerçekleştirilecek çekilişle 1 asil, 10 yedek talihli belirlenecek.

Kuradan hemen sonra ise kazanan kişiyle temasa geçilip kampanya koşullarını yerine getirip getirmediği teyit edilecek.

Ve kazanan katılımcı hem sigarayı bırakmış olacak hem de 8 bin YTL ödülün de sahibi olacak.

Kaynak: Bugün

No comments: